top of page

 Основне батьківське завдання - виростити зрілу та відповідальну

людину. Але які б якості батьки не намагалися розвивати в дитині, головне - будувати виховання на любові.

                                                                              В.О.Сухомлинський         

      Дитиною вважається кожна людська особа до досягнення нею 18-ти років. 

В різні епохи неоднаково дивилися на виховання і догляд за дітьми. Тільки у 17-18 ст. на дітей,нарешті, починають звертати увагу – шиють дитячий одяг, створюють дитячі іграшки, пишуть дитячі книги, дитячі пісні та музику. “А хіба раніше діти не мали одягу, іграшок? – спитаєте ви”. Не мали. Дитина носила довгу сорочку, а коли виростала – одяг, як у дорослих. У середньовічній Німеччині слово дитина було синонімом слова “дурень”. Знаємо, що дітям було нелегко, не було законів, які б оберігали їхнє життя. Тільки у 1924 р. у м. Женеві було прийнято Декларацію прав дитини. А у 1959 р. розроблена і втілена в життя нова Декларація прав дитини . 

У 1989 р. Ною-Йорку всі прогресивні країни світу підписалися під Конвенцією прав дитини. В 1991 р. Україна приєдналася до Конвенції. В 1993 р. в м. Києві створено Всеукраїнський комітет захисту дітей.Згідно з Конвенцією Україна у квітні  2001 р. прийняла Закон про охорону дитинства. Дитина потребує особливої охорони і піклування як до, так і після народження.

       

     

   Тести

для батьків

 МОН: школа має знати про причини відсутності дитини

       Батьки зобов'язані повідомляти школу про причини відсутності дитини. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич у відео спеціального проекту «Правила школи».

    За словами міністра, якщо дитина не відвідує школу з сімейних обставин, то тоді батьки мають надати відповідну пояснювальну записку. Якщо дитина захворіла, то обов'язково необхідно надати школі довідку про те, що дитина вже здорова і може відвідувати колектив. «Важливо знати, що згідно законодавства,

якщо учень чи учениця не відвідує школу впродовж 10 днів поспіль без пояснення

причини, заклад зобов'язаний повідомити поліцію або службу у справах дітей. Тому,

якщо ваша дитина захворіла або не відвідує школу з поважних причин, будь ласка повідомте класного керівника в перший день її відсутності», - сказала Лілія Гриневич.

52988716_2254953157897725_85633025048198

                                           Батьківський комітет школи

  

                    МЕТА, ЗАВДАННЯ, ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ

                                 БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ ШКОЛИ

1. Метою діяльності батьківського комітету є захист законних інтересів школи в органах громадського самоврядування, у відповідних виконавчих, судових органах, а також надання допомоги педагогічному колективу в реалізації завдань загальної середньої освіти.

2. Основними завданнями діяльності комітету є сприяння створенню умов для: · Формування та розвитку особистості учня та його громадянської позиції, становленню учнівського самоврядування; · Виховання в учнів шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури; · Формування загальнолюдської культури і моралі, культури міжетнічних відносин; · Захисту здоров’я та збереження життя і здоров’я дітей; · Здобуття учнями обов’язкової загальної середньої освіти, розвиток природних здібностей та підтримки обдарованої молоді; · Запобігання бездоглядності дітей у вільний від занять час; · Всебічного зміцнення зв’язків між родинами, навчальним закладом і громадськістю з метою встановлення єдності іх виховного впливу на дітей; · Залучення батьківської громадськості до професійної орієнтації, позакласної та позашкільної роботи; · Організації роботи з розповсюдження психолого – педагогічних та правових знань серед батьків, підвищення їх відповідальності за навчання та виховання дітей; · Вирішення питання розвитку матеріально – технічної бази навчального закладу та його благоустрою.

 3. Основними принципами діяльності комітетів є:

· Законність;

· Гласність;

· Колегіальність;

· Толерантність;

· Виборність;

· Підзвітність і відповідність перед загальними зборами батьків закладу.

     УВАГА! Закон"Про освіту", стаття 30 

      Батьківське самоврядування закладу освіти 

1. У закладах освіти та їх структурних підрозділах може діяти батьківське самоврядування. Батьківське самоврядування здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування, з метою захисту прав та інтересів учнів, організації їх дозвілля та оздоровлення, громадського нагляду (контролю) в межах повноважень, визначених цим Законом та статутом закладу освіти. 

2. Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, закладу освіти, за інтересами тощо).

 3. Батьки можуть розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування закладу освіти.

4. Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах. Рішення органу батьківського самоврядування з питань організації освітнього процесу та/або діяльності закладу освіти можуть бути реалізовані виключно за рішенням керівника закладу освіти, якщо таке рішення не суперечить законодавству. Рішення, заходи та форми батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхні права та/або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству. 

5. Органи батьківського самоврядування мають право, але не зобов’язані оформляти свої рішення відповідними протоколами. 

6. Працівники закладів освіти не мають права втручатися в діяльність батьківського самоврядування, а також збирати чи зберігати протоколи засідань органів батьківського самоврядування.

   ПОРАДИ ФАХІВЦІВ 

        «Процес виховання безперервний, і ніхто краще за люблячих                                      батьків  цього зробити не зможе»

Пропонуємо  рекомендації батькам на допомогу у вихованні дитини:


1. Власним прикладом вчіть дітей бути відповідальними. Своєю поведінкою, діями, словами щодня показуйте дитині, що важливо дотримуватися слова, виконувати все, що обіцяєш, а якщо не виходить, то необхідно відповідати за це і понести певне покарання. Карати дитину треба, позбавляючи чогось приємного, а не роблячи їй щось погане.
2. Розмовляйте з дитиною про емоції, тим самим вчіть дитину адекватно реагувати на різні ситуації. При цьому намагайтеся і самі в будь-якій ситуації не підвищувати голос, демонструйте спокій. Якщо не виходить, краще просто відійти і лише в спокійному стані розпочати вирішувати проблему. Запам’ятайте, дитина вашу модель поведінки в складних ситуаціях копіює і переносить на будь-які ситуації у своєму житті. Не припустимо виявляти агресію, маніпулювати та шантажувати, тому що дитина потім використає ці ж самі прийоми у конфліктах із вами, в школі тощо.
3. Вчіть дитину раціонально мислити, пояснюйте дитині причини та наслідки різних моментів життя, демонструйте власну раціональну поведінку. Вчіть дитину думати перед тим, як діяти або щось сказати.
4. Цікавтеся життям дитини, її інтересами, колом друзів. Але робіть це не між своїми справами, а знайдіть протягом дня хвилин 20-30, щоб спокійно сісти, поговорити з дитиною, щоб в цей час вам ніхто не заважав, щоб ви не поспішали і не відволікалися на інші справи.
5. Пам’ятайте про те, що ваші діти дорослішають, хочуть бути більш самостійними, самі приймати деякі рішення, але знову ж таки покажіть їм (поговоріть з ними про це), що дорослі не тільки самостійні і самі вирішують, що їм робити, а також несуть відповідальність за свої вчинки, що, крім бажань щось робити або не робити, у дорослих є ще багато чого, що просто необхідно робити щодня і це не завжди подобається і вам, але все ж таки ви це робите.
6. Вчіть дитину жити в соціумі, знаходити спільну мову з будь-якою людиною, навіть тою, яка може не подобатись. Вчіть дітей приймати інших такими, які вони є, вчіть оцінювати не людину, а її вчинки, і своїм прикладом дитині дайте зрозуміти, що ви не схвалюєте той чи інший вчинок, а не вважаєте людину поганою. Так само ставтеся і до власних дітей, нехай вони чують і бачать, що ви їх любите завжди, щодня, щохвилини і що так буде завжди тільки тому, що вони ваші діти, але при цьому ви можете бути незадоволені їх поведінкою.
7. Продовжуйте контролювати дітей, але поговоріть з дитиною про те, що це не контроль з вашого боку, а турбота, що вам не байдуже, якими вони виростуть, що для вас важливо, щоб вони почували себе впевнено, щоб змогли в майбутньому реалізувати себе, стати щасливими.
І останнє, пам’ятайте про те, що дитину треба виховувати щодня, щохвилини і що цей процес безперервний і ніхто краще за люблячих батьків цього зробити не зможе.

    Шкільне навчання часто супроводжується стресом. Причому не лише для дітей, але й для батьків. Особливо тривожним для всіх може бути “Перший раз у перший клас”, коли і діток, і батьків лякає новизна, незвідність та підвищена відповідальність.
 

Психологи говорять про те, як влитися у навчальний процес максимально плавно та безболісно та про те, як стимулювати у дитини бажання вчитися, але не відібрати простір для дитинства.

 

Алевтина Шевченко,
психолог-практик, медіапсихолог

   Аякже, саме 1-го вересня це має статися ще раз – дитячі психологи розкажуть вам, як ставити інтереси дитини на перше місце. Не заперечуючи і не знецінюючи дійсно потрібні і корисні поради, скажу отаке: менше переймайтеся.
Пам’ятаєте, у Толстого: “Надо рваться, метаться, биться, ошибаться… А спокойствие – душевная подлость”.
Це і про вашу дитину також! Неможливо підстелити психологічну солому живій людині.
Захистити своє улюблене дитя від впливу шкільних дурниць – цю місію виконати неможливо в принципі, а невиконані чи недовиконані завдання можуть народжувати почуття провини, тривожність та страхи.
У батьків! Вони теж люди, а не лише відповідальна служба зайнятості та забезпеченості дітей!
   Безліч разів я чую це від совісних, турботливих, майже ідеальних батьків: я погана мати, я такий собі батько. А от саме ці почуття і будуть труїти простір сімейного життя, це найнебезпечніша психічна інфекція.
Тож не варто ставити свою батьківську задачу саме так: вберегти, підстрахувати, захистити.
Конституційні обов’язки щодо власних дітей обмежуються цілком матеріальними речами. Варто боятися проживати життя дитини замість неї самої. Це підґрунтя залежної поведінки вашого вихованця у майбутньому.
Майте власні, незалежні від дитини інтереси і заняття. Проживайте власне цікаве і наповнене життя. Щоб результат вашої педагогічної діяльності не був протилежним

 

Лариса Дідковська,
президент Української асоціації Гештальт-терапії, доцент кафедри психології Українського національного університету імені Івана Франка, член Європейської асоціації психотерапії, психолог з 30-річним досвідом

   Похід у перший клас – це поважна подія для будь-кого. Закінчується безтурботне, безпечне і безоцінне дитинство – і починається конкурентність, оцінковість, більша соціальна залежність. І найважливіше – нова роль, якої раніше дитина ніколи не виконувала.
Поява нової соціальної ролі вимагає часу на адаптацію. На це потрібно щонайменше півроку.
Деяким дітям вдається пройти цей процес швидше. Зазвичай це ті діти, які мають братиків і сестер, відвідували дитячий садочок – вони мають більший рівень готовності. Є ті, кому важче адаптуватись до нових умов, розкладу, режиму.
Як зрозуміти, чи дитина пройшла цей етап, чи ні?
Якщо вона не чинить помітний опір і протест до того, щоб йти до школи, робить домашні завдання, і це не викликає в неї особливого стану негативних переживань – то це ознака того, що дитина освоїла цю нову роль.
Якщо вона активно не хоче, саботує школу і домашні завдання, намагається вигадати причини, чому туди не йти, якщо у неї піднявся рівень тривоги, є порушення режиму сну та їжі – це означає, що вона ще не адаптувалась до школи.
Ці явища можуть бути тимчасовими, як ознака цієї кризи.
Тут треба бути толерантними до цих проявів, бути поряд з дитиною, проговорюючи і пояснюючи їй причини її небажань і протесту. Залишатися спокійними, стабільними, у контакті з нею.
   Намагатися зрозуміти і вести діалог.
   Пояснювати про відповідальність у дорослому житті: що школа – це щось, що точно було в житті тата і мами. Що це є умовою до того, аби йти далі, розвиватись і могти більше. Тобто взагалі мотиваційні речі, які мають супроводжувати похід до школи.
Перше питання, яке психологи завжди задають дитині, аби зрозуміти її мотиваційні механізми: “Для чого буває школа? Що там роблять, чому ти туди ходитимеш?”
Якщо відповіді на ці питання такі: “Аби більше знати, спілкуватись з дітками, стати великими і користуватись цими знаннями”, – то дитина орієнтована на процес пізнання, на комунікативні речі у спілкуванні з ровесниками.
  Якщо мотивація тільки на результат – тоді з цим пов’язано більше страху і відповідальності.
  Якщо мотивація для дитини – “бути відмінником і вчитись лише на дванадцятки” – тоді це додаткова тривога і відповідальність.
Зрештою, усі тренери світу кажуть, що найкращі показники будь-який спортсмен показує на тренуванні, а не на олімпіаді чи чемпіонаті. Адже коли він біжить на тренуванні, він орієнтується на процес.
На олімпіаді чи чемпіонаті йому потрібна медаль. Довкола – 500 тисяч глядачів, сто кінокомпаній світу. Спортсмена мотивує вже не процес, а медаль, нагорода і так далі. А це – набагато страшніше, тому що набагато відповідальніше. Цей страх паралізує, сковує, заважає бути спокійним.
Батькам потрібно підтримувати і підкріплювати досягнення дітей.
Якщо щось вдало вийшло – хвалити за це. Якщо є якісь речі не вдаються – сприймати їх як задачу, яку треба вирішити, додатково подолати, і не оцінювати особистості.
Не можна казати: “Ти нездара, ти дурний, не уважний” тощо.
Дитина повинна мати безумовну любов батьків. Любов батьків не може бути умовною, вона такою може бути потім, у стосунках зі світом. Але батьківська любов має бути безумовною.
Дитина має чути: “Ти хороший хлопчик” – але оцінка може стосуватись вчинку: “Ти не зробив домашнє завдання. Це не означає, що ти негідник, ти розумний хлопчик, хороший хлопчик, я в тебе вірю – але ти не виконав домашнє завдання, його треба зробити”.
Якщо він отримав якусь оцінку, і вона не така, як ви сподівались, це не означає , що “ти дурень чи ледар”, а просто: “Ти розумний і талановитий, але ти недостатньо вчився, як ти думаєш?”
Треба показувати дитині, що оцінка – це результат зусиль. Таким чином, якщо ми підкріплюємо досягнення дитини, хвалимо за здобутки і за успіхи – це головне правило. Але якщо там є помилки, невдачі чи програші – ми допомагаємо їй справитись з цим.
Не всі діти мають однакові здібності. Якщо пригадати ще недалеке минуле, то якраз світ дітей був відділений від світу дорослих. Відмінниками в школі були природні відмінники, які напрямок саморегуляції і самоорганізації засвоювали найкраще – а не ті, у кого більше інвестували зусиль, грошей чи супроводу репетиторів. Бо це – не природні таланти і здібності дитини, а нарцисичне розширення батьків.
А природній розподіл дійсно талановитих і здібних дітей не міняється ніколи. Він впродовж століть був однаковий. У будь-якому класі на 40 дітей було 2-3 відмінника, 2-3 двієчника, решта ділилась на тих, хто вчився на три чи на чотири.
Зараз у нас є багато шкіл “спец-невідомо чого”, де часто в дітей пхають інформацію цілком неприродним для них способом.
Тому краще було б, якби навчання було для дітей їхньою відповідальністю.
    Зараз ми часто маємо таку картинку, коли діти не роблять ніяких завдань, поки мама чи тато не прийдуть і не сядуть біля них. Вони не мають права на свої помилки, неуспішне навчання. Ми не кажемо про те, що їх треба залишити напризволяще – ми маємо допомогти їм адаптуватись і вчитись.
Але допомогти вчитись не означає вчитись замість нього – а “навчити вчитися”.
Стосунок між вчителькою теж буде особистим досвідом дитини. Хтось більше довіряє світу дорослих, хтось менше, адже у кожного за перші роки життя є певний досвід спілкування зі світом дорослих. У когось він травматичний і насильницький, а в когось – довірливий.
   Це ж стосується контактів з ровесниками. Хтось більш конкурентоздатний, а хтось – менше. Конкуренція передбачає оцінковість: хтось буде вчитись гірше, хтось – краще. І ці речі будуть проявлятись постійно.
Але ці речі є посильними для дитини.
Адже всі колись йшли до першого класу.

  За матеріалами «Українська правда. Життя» http://life.pravda.com.ua/society/2016/08/31/217428/За матеріалами «Українська правда. Життя» http://life.pravda.com.ua/society/2016/08/31/217428/

                                           ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Весняні канікули тривають з 01.04.2024 по 07.04.2024 р. До занять приступаємо 08.04.2024.

 

-Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. 

 

-Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті вашої  дитини. Все це заради її ж власної безпеки та вашого спокою!

 

-Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте  їй, що війна триває, нагадайте про правила поведінки під час повітряної тривоги , правила дорожнього руху,про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми,бродячими тваринами.

 

-Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села.

 

-Забороніть ходити до водойм без вас!!! Це небезпечно!

 

                                                     Збережіть життя та

                                                 здоров’я ваших дітей!

І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я вам та вашим родинам!

                                           Учні!  Будьте обережні!

                                   

    Пам'ятка   для учнів та батьків на весняні канікули 2023-                         2024н.р.під час воєнного стану

 

Щоб під час весняних канікул прогулянки на повітрі були безпечними, учням потрібно знати правила дорожнього руху та обов'язково їх дотримуватись:

  • по тротуарах і пішохідних доріжках варто рухатись дотримуючись правого боку;

  • переходити проїжджу частину варто тільки по пішохідних переходах, зокрема, підземних і наземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

  • у місцях з регульованими рухами, слід керуватися сигналами регулювальника чи світлофора;

  • чекати на транспортний засіб тільки на зупинках, тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

  • категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, а також перебувати поблизу залізничних колій без супроводу дорослих;

  • по проїзній частині дороги на велосипеді можна рухатись тільки дітям, які досягли 16-ти років; заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо), обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках.

 

 

       Законодавство

         для  батьків

                                                     Конституція України      

    Ст.52 Будь яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом. Батьківські права та обов’язки носять конституційний характер. Їхнє право на виховання дітей є передумовою здійснення обов’язків щодо виховання. Відмовитись від своїх прав та обов’язків батьки не можуть. Вони можуть їх втратити після суду.

Адміністративна відповідальність

Адміністративна відповідальність батьків встановлена, виходячи із вимог КпАП за ухилення від виконання покладених законом обов’язків:

Ст. 184 частина 1

Систематичне ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання

неповнолітніх дітей (при наявності підтверджуючих документів)
Ст. 184 частина 2
Передбачена відповідальність за ті ж дії, які вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення до першої частини цієї статті (при наявності підтверджуючих документів)
Ст. 184 частина 3
За вчинення неповнолітнім у віці від 14 до 16 років правопорушення, яке передбачає відповідальність згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення.
Ст. 184 частина 4
До неповнолітніх, які не досягли 14 – 16 років і відповідно до статті 10 Кримінального кодексу не є суб’єктами злочину і не можуть нести кримінальної відповідальності, застосовуються примусові заходи виховного характеру, які передбачені Ст.11 Кримінального кодексу, а батьки несуть адміністративну відповідальність.
Батьки можуть нести адміністративну відповідальність і за статтею 180 Кодексу – за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння (шляхом особистого прикладу або психічного чи фізичного спонукання до вживання спиртних напоїв).
Якщо неповнолітній систематично втягувався в пияцтво дорослим, то останній підлягає кримінальній відповідальності за статтею 208 Кримінального кодексу.

Кодекс про шлюб та сім’ю

Ст. 65 частина 2
Один із батьків, який проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на стосунки з нею. Той із батьків, при якому проживає дитина, не має права перешкоджувати іншому із батьків зустрічатися з дітьми і брати участь у їх вихованні.
Ст. 70
Підстава для позбавлення батьківських прав: батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо навчання і виховання дітей;
батьки зловживають батьківськими правами, жорстоко поводяться з дітьми ;
батьки шкідливо впливають на дітей своєю аморальною, антигромадською поведінкою;
батьки є хронічними алкоголіками та наркоманами.

Ст. 76
Для захисту інтересів дитини суд може прийняти рішення про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав і передачу дитини на опікування органу опіки і піклування. Воно може мати місце тоді, коли подальше перебування дитини у осіб, у яких вона знаходиться, загрожує її здоров’ю, вихованню і небезпечне для неї (дитина залишається без їжі, одягу, необхідного постійного догляду).
1509571245_line.png
1509571245_line.png
1509571245_line.png

 Протидія булінгу в закладі         освіти: що в законах

   Відповідальність нестимуть усі — булінгери, керівники закладів освіти, батьки, ті, хто приховав факти цькування чи був бездіяльним Ухвалено законопроект № 8584 на протидію булінгу (цькуванню) в освіті, яким будуть внесені зміни до ключових законодавчих актів: Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАпП) законів України: «Про освіту» «Про загальну середню освіту» «Про дошкільну освіту».

    Адміністративна відповідальність

                        за булінг

КУАпП доповнено статтею 1734 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу», якою конкретно визначено відповідальність.

   Булінг (цькування) — це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

   Протидія булінгу в закладі                           освіти   

 Закон України «Про освіту» доповнено аналогічним тлумаченням булінгу (цькування), а також перелічено його ознаки. Типові ознаки булінгу: систематичність (повторюваність) діяння наявність сторін — кривдник — булер потерпілий — жертва булінгу спостерігачі дії/бездіяльність кривдника, наслідком яких є: заподіяння психічної та/або фізичної шкоди приниження страх тривога підпорядкування потерпілого інтересам кривдника спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

  Учасники освітнього процесу

  Доповнено статті 53–55 Закону про освіту у частині прав та обов’язків учасників освітнього процесу стосовно протидії та запобігання булінгу (цькування):

  Законодавство на протидію                           булінгу

 Збережіть:

https://www.pedrada.com.ua/files/articles/2565/Zakon_Buling_2018_Pedrada.docx

52988716_2254953157897725_85633025048198
1509571245_line.png

 Дирекція школи наполегливо просить Вас, шановні батьки, переглянути запропонований матеріал СТОП БУЛІНГ, обговорити його з дитиною, при потребі звернутися за вказаними телефонами або безпосередньо до нас. Пропонуємо також переглянути разом з дітьми фільм «Чучело» та обговорити його.

  ПОРЯДОК ПОДАННЯ  ТА РОЗГЛЯДУ

   ЗАЯВ ПРО БУЛІНГ У ЗАКЛАДІ 

images (2).jpg

    Якщо у вас виникли питання або ви потребуєте підтримки і поради з питань протидії булінгу, зверніться за консультацією на Національну дитячу “гарячу” лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів ) або 1116 111 (з мобільних).

Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

1509571245_line.png
увага.png

     У поліції розповіли, як запобігти суїцидам дітей

 У соціальних мережах виявлені небезпечні групи, в яких доводять дітей до самогубства. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України. 

       З метою попередження підліткових суїцидів у Національній поліції розповіли про алгоритм дій зловмисників, ознаки участі дитини у подібних групах в соціальних мережах.  У Департаменті  повідомили, що фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.
        Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Відтак у всіх членів таких груп на особистих сторінках розміщені відео або малюнки з літаючими китами. Особами, які організували цю систему, відпрацювано чіткий алгоритм дій. Для того, аби вступити до спільноти, потрібно подати заявку для вступу й написати певний текст у себе на сторінці. . Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

 У разі виявлення підозрілих спільнот співробітники департаменту просять негайно повідомляти про такі випадки до кіберполіції за номером

гарячої лінії: (044) 374-37-21

з 8:45 до 19:30 (у робочі дні),

чи за електронною адресою: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово)

1509571245_line.png

   6 правил  батькам

 майбутніх першокласників

Особливості навчального процесу 2022-2023 навчального року:

ЗВІТ ПРО ВІДВІДУВАННЯ
УЧНЯМИ ЗАНЯТЬ У 1 СЕМЕСТРІ

                        Нагірнянський заклад

       загальної  середньої освіти І-ІІІ ступенів

 Баштечківської сільської ради Черкаської області

bottom of page